kontakt/o mnie

Cześć!

Nazywam się Julianna Janczak i jestem stylistką fryzur.

Pracuję jako freelancer przy sesjach zdjęciowych, pokazach, eventach i wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pięknej fryzury. Od maja 2017 jestem też Hair Coachem marki Wella – tworzymy wspólnie projekt Wella Academy. Moją wielką pasją są też fryzury ślubne i większość weekendów w roku spędzam czesząc Panny Młode i ich gości w tym wyjątkowym dla nich dniu.
Oprócz tego, że sama czeszę, uczę też czesać innych! Prowadzę warsztaty, szkolenia i konsultacje, zarówno indywidualne jak grupowe. Więcej na ten temat poczytasz w zakładce WSPÓŁPRACA. Uczę czesać również w internecie – tu, na blogu oraz na kanale YT.
Jak widzisz całe moje życie kręci się wokół włosów.
Jednak moja droga do zostania stylistą fryzur była długa! W myśl zasady – „znajdź swoją drogę, ale najpierw spróbuj wszystkiego” (która jest myślą przewodnią pewnego magazynu, lecz w 100% oddaje moje podejście), pracowałam w wielu zawodach i w wielu miejscach. Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, jednak w zawodzie przepracowałam zaledwie kilka miesięcy. Kręta ścieżka mojej kariery zaprowadziła mnie kilka lat temu do korporacji, gdzie utknęłam na jakieś dwa lata, snując plany o pracy na własną rękę. Z obawy przed niepowodzeniem odwlekałam jednak moment odejścia z pracy w nieskończoność… Aż w końcu przyszedł ten dzień. Koleżanka z biurka obok, jak co dzień czytała wszystkim horoskopy. Mój twierdził, że to świetny dzień na podjęcie odważnej decyzji… A więc podjęłam ją! Napisałam wypowiedzenie, złożyłam je i oto jestem tu. Czeszę, uczę czesać, piszę o fryzurach, spełniam swoje marzenia 🙂
 Jeśli chodzi o moje zawodowe osiągnięcia…
…pierwszym z nich było zdecydowanie obcięcie swojej własnej grzywki w wieku 5 lat. 🙂 Czeszę odkąd pamiętam… Podstawy wiedzy fryzjerskiej uzyskałam we wrocławskiej Akademii Technik Fryzjerskich, którą ukończyłam jeszcze podczas studiów. Później pracowałam przez jakiś czas w salonie fryzjerskim, jednak już wtedy wiedziałam, że to nie jest dla mnie – monotonna praca „od-do” ciągle w tym samym miejscu nie leży w zgodzie z moją naturą ;).  Szukając innych możliwości pracy jako stylista fryzur ukończyłam Studium Fryzjerstwa Filmowego i Kreatywnego, dzięki któremu miałam okazję spróbować pracy w operze i teatrze, co było już bliższe mojemu sercu, jednak wciąż nie był to strzał w 10! No i okazuje się, że w moim przypadku najlepiej sprawdza się bycie swoim własnym szefem i realizowanie własnych wizji, a więc realizuję je i wkręcam się w swoją pracę na maksa! 🙂
Nno, to wiesz już trochę o mnie.

Rozgość się na moim blogu, a ja obiecuję dostarczyć Ci całą masę inspiracji. Jeśli masz jakieś pytania, pomysły lub po prostu chcesz pogadać – pisz do mnie na:

hrbjul@gmail.com
Ściskam,
Jul